صفحه اصلي

شركت مهندسی خونه (سهامی خاص) در سال 1362 در اصفهان با شماره ثبت 484 تاسیس گردیده است. فعالیت های اصلی این شرکت عبارت است از: طرح، تولید و اجرای کلیه سازه های بتنی و فلزی پیش ساخته و پیش تنیده، از جمله آپارتمان سازی، انبوه سازی، شهرک سازی، پارکینگ های طبقاتی، سالن ها و سوله های صنعتی چند طبقه، منـابـع آب، مخازن ذخیـره نفت و گاز ، پلها و زیرگذرهای بتنی و فلزی، سازه های دریایی، سازه های فرودگاه، تاسیسات توام با نصب و راه اندازی آنها و استحکامات تونل و شمع کوبی و ابنیه سنگین، دیوارهای پیش ساخته حصاری و بطور کلی کلیه پروژه های عمرانی و صنعتی، صادرات و یا ارائه خدمات فنی مهندسی به خارج از کشور طبق ظوابط و مقررات دولت جمهوری اسلامی ایران.
ظرفیت تولیدی این شرکت 50000 مترمکعب بتن پیش ساخته در سال بوده و با استفاده از توانایی های فنی و مهندسی در زمینه طراحی، قالب سازی و تولید قطعات پیش ساخته و سه دهه تجربه موفق، محدودیت های موجود در صنعت پیش ساخته از جمله نیاز به متقارن بودن پلان، شکل معماری سازه و ارتفاع را در طراحی و تولیدات خود مرتفع نموده و آمادگی تولید و عرضه سازه با طرح و نمای مورد نظر در كمترین زمان و بالاترین کیفیت و مناسب¬ترین قیمت، با رعایت کلیه مباحث مقررات ملی ساختمان، آیین نامه های 2800 زلزله و بتن ایران (آبا)، ACI و PCI، را دارا می باشد.

این شرکت دارای رتبه یک انبوه سازی از انجمن صنفی انبوه سازان، رتبه 2 ابنیه و ساختمان، رتبه 5 آب از معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور،  تاییدیه ملی آزمایشگاه همکار و پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری بتن با رده مقاومت C30 از سازمان ملی استاندارد ایران می باشد. همچنین این شرکت با توجـه خاص به مسائل تحقیقاتی- پژوهشی، دارای قراردادهایی با دانشگاه های معتبر می باشد و از جمله پیشرفتهای تکنیکی این شرکت اختـراع مخازن آب بتنی پیش ساختـه بوده که با شماره ثبت اختراع 29690، به نام شرکت مهندسی خونه در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی به ثبت رسیده و تا کنون 2 تجربه موفق در شیراز و سقز کردستان داشته است و هیچ گونه محدودیتی از نظر ارتفاع و یا مساحت کف مخزن ندارد.

در كشورهاي در حال توسعه و يا كشورهايي كه در مناطق با خطر لرزه خيزي زياد واقع شده و هر چند وقت يكبار شاهد زمين لرزه هايي با شدت زياد و تخريب سازه ها مي باشند، لزوم صنعت پيش ساختگي بسيار قابل توجه مي باشد. در صنعت پيش ساختگي، قطعات سازه اي از جمله قطعات فونداسيون، ستون، تير، كف ها، سقف ها و ... در محل كارخانه و تحت نظارت هاي ويژه و كنترل كيفيت بالا ساخته شده و پس از انتقال به محل اجرا، در كارگاه نصب شده و سازه كامل ميشود. به طور مختصر از مزاياي صنعت پيش ساختگي مي توان به كنترل كيفي بالا، قيمت تمام شده مناسب، سبك شدن سازه، سرعت ساخت بدون محدودیت های زمانی ناشی از شرایط جوی، استفاده مجدد از قطعات پيش ساخته پس از پايان كاربري سازه، ايجاد هماهنگي بيشتري بين طرح معماري و اجراي سازه اي و ... اشاره كرد.